Mistrzostwa Podkarpacia w judo w Jaśle. Zawodnicy jasielskich klubów zdobyli 35 medali

Bogdan Hućko
W Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia w judo w czterech kategoriach młodzieżowych Marek Dybaś
W Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia w judo z czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 9, 11, 13 i 15. Wzięło w nich udział 211 judoczek i judoków z 9 klubów.

Mistrzostwa były udane dla judoków dwóch jasielskich klubów. Reprezentanci Akademii Sportów Walki Judo Jasło zdobyli w sumie 24 medale (4 złote, 10 srebrnych i 10 brązowych). Natomiast zawodnicy UKS MOSiR Jasło wywalczyli 11 medali (5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe).

Medaliści UKS MOSiR Jasło

Złote medale: Michalina Czarnecka, Lena Dedo, Katarzyna Kisiołek, Miłosz Pankiewicz, Bartosz Pankiewicz.
Srebrne medale: Hubert Żygłowicz, Eliza Stawiarz.
Brązowe medale: Oskar Wolski, Natalia Gustek, Kamil Kosiba, Emilia Wojtas.
Piąte miejsca zajęli: Krzysztof Muzyka, Alan Kosiba, Fabian Furmanek, Igor Żygłowicz.

Medaliści ASW Judo Jasło

Złote medale: Monika Korzeniowska, Klaudia Molek, Zuzanna Głód, Antoni Misiołek.
Srebrne medale: Nikola Dziedzic, Julia Marek, Zuzanna Lawera, Zuzanna Tacyn, Maja Kamińska, Alicja Kozłowska, Jakub Setlak, Aleksander Zamorski, Ignacy Betlej, Mikołaj Jurusik.
Brązowe medale: Emilia Gromala, Krzysztof Dybaś, Matwii Fadieiev, Aleksander Lubaś, Paweł Ryczak, Zofia Łukasiewicz, Julia Śmietana, Krzysztof Gajda, Maja Kozłowska, Michał Krynicki.
Poza podium: Zofia Pach, Alicja Molek, Julia Buryła, Wiktoria Gajewska, Bartosz Żychowski, Maciej Mlicki, Maksymilian Zamorski, Paweł Porębski, Lena Bożek i Gabriela Zięba.

Specjalne podziękowania od Podkarpackiego Okręgowego Związku Judo otrzymały Juia Zagórska i Blanka Zbylut (ASW Judo Jasło). Nagrodzony został także trener Karol Śmietana.

Klasyfikacja klubowa mistrzostw: 1. Millenium Rzeszów (17-9-2), 2. Akademia Judo Rzeszów (13-2-6), 3. Fight Fun Judo Niechobrz (12-16-16), 4. UKS 15 Krosno (6-5-1), 5 UKS MOSiR Jasło (5-2-4), 6. ASW Judo Jasło (4-10-10), 7.Skorpion Krosno (4-3-3), 8. UKS Jasiołeczka Świerzowa Polska (1-4-3), 9. UKS Kępa Dębica (--1-2)