Wybierz region

Wybierz miasto

  Tribute to Henryk Majewski - koncert

  Brzozowski Dom Kultury z Kinem Sokół w Brzozowie
  Brzozów, ul. Armii Krajowej/3, +48 13 434 19 38

  19:00 Czwartek, 8 grudnia

  JAZZ KONCERT
  "Robert Majewski tribute to Henryk Majewski"
  W tym roku przypada 80-ta rocznica urodzin Henryka Majewskiego, wybitnego trębacza, lidera m. in. takich zespołow jak: Old Timers, Swing Session czy Big-Band Stodoła. Majewski był rownież wieloletnim prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, działaczem STOART, dyrektorem festiwali m. in. Jazz Jamboree, a także pedagogiem, wspołtworcą wydziału jazzu i wicedyrektorem w Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Studium Jazzu powstałe przy tej szkole nosi jego imię. Kierował rownież warsztatami jazzowymi m. in w Chodzieży i w Puławach.
  Ta rocznica zainspirowała jego syna Roberta do nagrania płyty „TRIBUTE TO HENRYK MAJEWSKI”.
  Projekt ten po części nawiązuje do albumu Henryk i Robert Majewski Sextet „Continuation”, wydanego w 1987 r. przez Polskie Nagrania w serii Polish Jazz vol.70. Niektore utwory z tego albumu (kompozycje Henryka i Roberta Majewskich) zostały tu nagrane w nowych opracowaniach R. Majewskiego.
  Skład zespołu to konstelacja gwiazd polskiego jazzu. Nie jest on przypadkowy, bowiem wybitny pianista Andrzej Jagodziński (wieloletni członek Old Timers i Swing Session) i Czesław „Mały” Bartkowski nestor polskiej perkusji, brali udział w nagraniu płyty „Continuation” prawie 30 lat temu. Adam Cegielski (znakomity kontrabasista tria Jagodzińskiego) kontynuuje pracę Henryka Majewskiego jako wicedyrektor Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Z legendą polskiego jazzu, Janem Ptaszynem Wroblewskim Majewski pracował przez lata w wielu jego projektach takich jak „Made in Poland”, S.O.S., Piosenki H. Warsa itd. Henryk Miśkiewicz, gwiazda polskiego saksofonu, od czasow Big-bandu Stodoła przez Swing Session i rożne inne formacje towarzyszył H. Majewskiemu w jego muzycznej drodze.
  Sam Henryk Majewski, wspołpracę z tymi właśnie muzykami, cenił sobie szczegolnie. Ten gwiazdorski skład uzupełniają jego synowie, Robert Majewski czołowy polski trębacz, laureat Fryderyka 2012 za najlepszy album jazzowy „My One And Only Love” oraz znakomity pianista Wojciech Majewski, z rowną swobodą poruszający się w jazzie, jak i w klasyce.
  Hołd złożony Henrykowi Majewskiemu przez takich przyjacioł, gwarantuje jazzfanom dużą dawkę muzycznych emocji.
  Zagrają:
  Robert Majewski - flugelhorn, trąbka
  Jan “Ptaszyn” Wroblewski - saksofon tenorowy
  Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy
  Andrzej Jagodziński - fortepian, Yamaha Gran Touch Piano
  Czesław “Mały” Bartkowski - perkusja
  Adam Cegielski - kontrabas
  Informacja rezerwacja biletow
  Tel. 604 936 599

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Święta z Kevinem? Obowiązkowo! A co pamiętasz z tego kultowego filmu? QUIZ