Wybierz region

Wybierz miasto

  Około 100 mieszkańców wystąpi w widowisku "Sobótki" w Dynowie

  Daniel Gąsecki

  Rynek w Dynowie
  Dynów, ul. /

  21:00 - 23:55 Niedziela, 26 czerwca

  • Wstęp wolny

  W niedzielę uczniowie z dynowskich szkoł oraz seniorzy wezmą udział w widowisku „Sobotki”. Będzie rzucanie wiankow.

  Widowisko rozpocznie się o godz. 21 przejściem korowodu sobotkowego z synowskiego Rynku nad rzekę San. - Weźmie w nim udział ok. 100 mieszkańcow miasta i gminy Dżynow, w tym 30 gimnazjalistow i licealistow, 40 seniorow z Uniwersytetu Złotej Jesienie i Choru „Akord” oraz kapele „Dynowianie” i „Pogorzanie”. Wszyscy w strojach dawnej wsi, a kobiety obowiązkowo z wiankami na głowie - wyjaśnia Aneta Pepaś, dyrektor MOK w Dynowie.

  Widowisko będzie składać z dwoch części. Pierwsza będzie miała miejsce nad rzeką San, gdzie mają być zapalone trzy ogniska. - Druga część to już biesiadowanie do poźnych godzin nocnych przy tradycyjnej muzyce i tańcach - dodaje dyrektor.

  W widowisku przedstawione będą nie tylko ludowe tradycje sobotkowe: rzucanie wiankow, palenie ognisk, spotkanie młodych nocą. - Nowością będzie to, że nasza młodzież, seniorzy i kapele zaśpiewają pięć fragmentow, wybranych z „Pieśni świętojańskiej o Sobotce” Jana Kochanowskiego. Najpiękniejsze teksty staropolskie zostaną wykonane w rożnych aranżacjach. Wykorzystane będą rożne style muzyczne. Będzie m.in. folk, a nawet jazz. Wszystko po to, by nie było nudno - tłumaczy Aneta Pepaś.

  Widowisko ma trwać ok. 1,5 godziny. Po nim o godz. 23 rozpocznie się koncert Orkiestry Św. Mikołaja.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Święta z Kevinem? Obowiązkowo! A co pamiętasz z tego kultowego filmu? QUIZ