Wybierz region

Wybierz miasto

  Około 100 mieszkańców wystąpi w widowisku "Sobótki" w Dynowie

  Daniel Gąsecki

  Rynek w Dynowie
  Dynów, ul. /

  21:00 - 23:55 Niedziela, 26 czerwca

  • Wstęp wolny

  W niedzielę uczniowie z dynowskich szkół oraz seniorzy wezmą udział w widowisku „Sobótki”. Będzie rzucanie wianków.

  Widowisko rozpocznie się o godz. 21 przejściem korowodu sobótkowego z synowskiego Rynku nad rzekę San. - Weźmie w nim udział ok. 100 mieszkańców miasta i gminy Dżynów, w tym 30 gimnazjalistów i licealistów, 40 seniorów z Uniwersytetu Złotej Jesienie i Chóru „Akord” oraz kapele „Dynowianie” i „Pogórzanie”. Wszyscy w strojach dawnej wsi, a kobiety obowiązkowo z wiankami na głowie - wyjaśnia Aneta Pepaś, dyrektor MOK w Dynowie.

  Widowisko będzie składać z dwóch części. Pierwsza będzie miała miejsce nad rzeką San, gdzie mają być zapalone trzy ogniska. - Druga część to już biesiadowanie do późnych godzin nocnych przy tradycyjnej muzyce i tańcach - dodaje dyrektor.

  W widowisku przedstawione będą nie tylko ludowe tradycje sobótkowe: rzucanie wianków, palenie ognisk, spotkanie młodych nocą. - Nowością będzie to, że nasza młodzież, seniorzy i kapele zaśpiewają pięć fragmentów, wybranych z „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Najpiękniejsze teksty staropolskie zostaną wykonane w różnych aranżacjach. Wykorzystane będą różne style muzyczne. Będzie m.in. folk, a nawet jazz. Wszystko po to, by nie było nudno - tłumaczy Aneta Pepaś.

  Widowisko ma trwać ok. 1,5 godziny. Po nim o godz. 23 rozpocznie się koncert Orkiestry Św. Mikołaja.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Podkarpackie przezwiska. Sprawdź czy je znasz [QUIZ]