Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Działająca w Grupie Marma firma Lenko S.A. z Bielska-Białej została sponsorem strategicznym II-ligowych piłkarzy Resovii. Wkład finansowy nowego dobrodzieja to aż 50 procent budżetu sekcji.

- Umowa obowiązuje przez rok, ale jeśli drużyna osiągnie dobry wynik, zapewne zostanie przedłużona - ogłosił na konferencji prasowej prezes rzeszowskiego klubu Aleksander Bentkowski.

Budżet sekcji na sezon 2009/2010 wynosi około 1,5 mln zł. Z informacji do jakich dotarliśmy, wynika, iż Lenko przekaże około 800-900 tysięcy zł. Logo firmy obecne będzie na koszulkach Resovii. To największy sponsor piłkarzy od wielu lat.

- Pierwszy raz w 120-letniej historii firmy wspieramy sport - podkreślał prezes Lenko S.A. Bogdan Górnicki - A dlaczego Rzeszów? Z uwagi na obecność w mieście Marmy Polskie Folie i sprzyjający klimat. Słyszałem, iż stolica Podkarpacia to najbardziej przyjazne miejsce w Polsce. Dla mieszkańców i biznesmenów - tłumaczył. Prezes obiecał, iż będzie odwiedzał stadion podczas ważniejszych meczów. - Po awansie do pierwszej ligi będzie łatwiej, bo Resovia zawita do Bielska na spotkanie z Podbeskidziem - uśmiechał się.

- Z mariażu dwóch nobliwych firm, obchodzących latem piękne jubileusze, musi urodzić się coś wartościowego - dodał Aleksander Bentkowski.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!