Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał dwóch morderców za potrójne zabójstwo, okrutny gwałt na staruszce i rozbój. 26-letni Dawid Pędzik i 20-letni Piotr Rogus (sąd zgodził sie na ujawnienie ich danych i wizerunków) pierwsza ofiarę zabili 13 lutego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dla 100 złotych 33-letniego znajomego ogłuszyli młotkiem a następnie odcięli mu głowę piłą łańcuchową. Potem przez trzy dni imprezowali w domu ofiary przy zwłokach. 3 dni później bandyci pobili, zgwałcili a następnie zamordowali 75-letnią kobietę. Z jej domu zabrali 2500 złotych. Trzecią ofiarą była 79-letnia Zofia N. Bandyci najpierw zabrali jej 1000 złotych i pobili. Sędzia Piotr Popek uzasadniając surowości wyroku wyjaśnił, że kara o, jak to ujął, charakterze eliminacyjnym ma chronić społeczeństwo przed takimi przestępcami jak dzisiaj skazani.

Na sali byli przedstawiciele rodzin ofiar, ich zdaniem bardziej właściwa byłaby kara śmierci za tak bestialskie czyny ale wyrok sądu został przyjęty z zadowoleniem zwłaszcza, że Krzysztof Rogus może starać się o przedterminowe zwolnienie dopiero za 40 a Dawid Pędzik za 45 lat. Wyrok nie jest prawomocny.


Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bb (gość)

to nie ludzie ani zwierzęta niema określenia dla takich bydlaków.jeden z nich był mi znany trudno uwierzyć